Vodnik za 11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, foto: Promo
11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije bo potekal med 8. in 11. septembrom 2021 v Mariboru, a selekciju je tokrat napravil Rok Bozovičar

Bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije je osrednji nacionalni lutkovni festival, ki ga organizirata Ustanova lutkovnih ustvarjalcev in Lutkovno gledališče Maribor.

Festival predstavlja prerez slovenske lutkovne ustvarjalnosti zadnjih dveh let, je bienalni in se odvija v letu z liho letnico. Namen Bienala je prikaz izbora najboljših slovenskih lutkovnih predstav preteklih dveh sezon, da bi predstavili umetniške presežke na področju lutkovne ustvarjalnosti.

Na festivalu sodelujejo institucije, nevladne organizacije, umetniške akademije, neformalne skupine in posamezniki ter drugi izvajalci na področju lutkovne ustvarjalnosti (s sedežem v Republiki Sloveniji in zamejstvu).

Tokrat je selekcijo opravil Rok Bozovičar, ki si je ogledal 42 predstav in jih v program festivala uvrstil 12.

V nasledovanju glej program:

Sreda, 8. 9.

10.00 / Velika dvorana
Tin Grabnar, Tjaša Bertoncelj, Tadeja Pungerčar: NEBO NAD MENOJ
LGL, CUK Kino Šiška, SMG, Univerza v Ljubljani; r. Tin Grabnar

16.30 / razstavišče v kleti Minortiske cerkve
Otvoritev razstave Večplastna občutljivost Barbare Stupica

17.00 / Velika dvorana
Tin Grabnar, Tjaša Bertoncelj, Tadeja Pungerčar: NEBO NAD MENOJ
LGL, CUK Kino Šiška, SMG, Univerza v Ljubljani; r. Tin Grabnar
* URADNO ODPRTJE FESTIVALA IZVEN

20.00 / Sodni stolp
Carlo Collodi, Mateo Spiazzi: OSTRŽEK
LGM; r. Mateo Spiazzi, 6+

21.00 / Mala dvorana
Matija Solce: BITI DON KIHOT
Teatro Matita; r. Matija Solce, Vida Cerkvenik Bren, 16+

Četrtek, 9.9.

10.00 / Amfiteater II. gimnazije Maribor

Jan Rozman, Julia Keren Turbahn: REČI REČI
Emanat, v sodelovanju z LGL in FELD Theater für junges Publikum, Berlin; r. Jan Rozman, Julia Keren Turbahn

12.00 / Sončni studio LGM
Pogovori po predstavah, Bienale lutkovnih ustvarjalcev
KRITIŠKO-NOVINARSKI SEMINAR

17.00 / Ljubljana, Kino Šiška
Vlado Gotvan Repnik: POSLEDNJA SKUŠNJAVA
GVR Zavod za umetniško produkcijo, Kino Šiška – Center urbane kulture, Cirkulacija2; r. Vlado Gotvan Repnik

17.00 / Velika dvorana
Anja Štefan: DROBTINE IZ MIŠJE DOLINE
LGM: r. Nika Bezeljak, 2+

19.30 / Ljubljana, Lutkovno gledališče
Avtorski projekt: NEVIDNA
LGL, Zavod Imaginarni: r. Primož Ekart

21.00 / Ljubljana, Lutkovno gledališče
Tin Grabnar, Tjaša Bertoncelj: TIHOŽITJE
LGL: r. Tin Grabnar

Petek, 10.9.

10.00 / Velika dvorana
Anja Štefan: DROBTINE IZ MIŠJE DOLINE
LGM: r. Nika Bezeljak, 2+

10.00 / Amfiteater II. gimnazije Maribor
Ustvarjalci predstave po motivih H. C. Andersena: CESARJEVA NOVA OBLAČILA
LGM, GKL Reka, r. Zoran Petrovič, 6+

11.00 / Sončni studio LGM
Pogovori po predstavah, Bienale lutkovnih ustvarjalcev
KRITIŠKO-NOVINARSKI SEMINAR

16.00 / Studio LGM
Pogovor z Marekom Waszkielom

17.00 / Mala dvorana
Katja Povše: TO NI PIKA!
Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče FRU-FRU; r. Katja Povše

19.00 / Amfiteater II. gimnazije Maribor
Ustvarjalci predstave po motivih H. C. Andersena: CESARJEVA NOVA OBLAČILA
LGM, GKL Reka, r. Zoran Petrovič, 6+

21.00 / Intimni oder / GT22
Avtorski projekt: SLABA DRUŽBA
Nova pošta /Maska, SMG/, Moment; r. Vito Weis

Sobota, 11. 9.

10.00 / Velika dvorana
Matija Solce: TJULENJ
LGL: r. Matija Solce

11.00 / Sončni studio LGM
Pogovori po predstavah, Bienale lutkovnih ustvarjalcev
KRITIŠKO-NOVINARSKI SEMINAR

16.00 / Studio LGM
Film o Cvetu Severju

19.00 / Velika dvorana
Podelitev nagrad Bienala

20.00 / Velika dvorana
Ana Duša in Tin Grabnar, TIHI DEČEK
Pozorište za decu Kragujevac, Srbija, r. Tin Grabnar, 8+

Ostavite komentar:

Pročitajte još:

Pratite nas:

O nama:

OD MALIH NOG(U) je regionalna platforma za razvoj i afirmaciju pozorišta/kazališta/gledališća/teatra za d(j)ecu i mlade. Okuplja organizacije i umjetnike koji svojim edukativnim, umjetničkim te teorijskim radom žele promijeniti stanje u sektoru.